نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
501
-
الف
+

«رسول ساحل» مقام دوم مسابقه «نواهنگ» را به دست آورد

مقام دوم مسابقه «نواهنگ» در اختتامیه فصل سوم این رقابت معرفی شد.

 به گزارش آی فیلم 2، مرحله فینال فصل سوم مسابقه «نواهنگ» شامگاه سه شنبه 1 حمل (فروردین) 1402 از شبکه آی فیلم 2 نشر شد و نفرات برتر این مسابقه معرفی شدند.

«رسول ساحل» مقام دوم این رقابت از آغاز فصل سوم مراحل سختی را گذرانده که بخشی از آن بدین شرح است:

«رسول ساحل» با صدای گرم خویش پس از گذر از مرحله ارزیابی غیرحضوری توانست در جمع صد بهترین فصل سوم مسابقه نواهنگ قرار بگیرد. وی با درخشش در این مرحله توانست نظر داوران را جلب نموده و حضور خود در جمع 42 نفر برتر را قطعی نماید. 

ساحل با قرارگرفتن در گروه ششم مرحله 42 بهترین و رقابت تنگاتنگ با رقبای سرسخت به شمول «چهارشنبه علاوت»، «سعید ناروئی» ، «معین کبیری»، «علی سینا نظری» ، «ادریس رحمانی» و «رضا اصغرنژاد» با اجرایی فوق العاده زیبا رای داوران را به دست آورد و به مرحله 18 بهترین راه یافت. اما در مرحله 9 بهترین وی نتوانست نظر داوران را به سوی خود معطوف نماید و با حمایت مردم توانست به رقابت بازگردد. 

 اما صدای زیبا، مهارت بالا و لهجه شیرین هراتی رسول ساحل وی را با عبور از مرحله های 9 بهترین، هفت بهترین و پنج بهترین به مرحله نهایی رساند و در این مرحله نیز توانست مقام دوم فصل سوم مسابقه نواهنگ را از آن خود نماید.

در فصل سوم مسابقه نواهنگ از بین چهارصد اشتراک کننده، 116 تن انتخاب شدند که از میان آن ها با انتخاب 42 استعداد برتر آوازخوانی مسابقه نواهنگ وارد مرحله رقابت اصلی و تلویزیونی شدند.

در مرحله اصلی 42 تن در قالب شش گروه 7 نفره با هم رقابت کرده و به ترتیب مراحل 18 بهترین، 9 بهترین، 7 بهترین و 5 بهترین را تا فینال این رقابت طی کردند.

فصل سوم مسابقه استعدادیابی «نواهنگ» با قضاوت و داوری هنرمندان برجسته افغانستان به شمول «عارف جعفری»، «شاه رسول قاسمی» و «تواب آرش» از شبکه آی فیلم2 نشر شد.

ع ا/ح ح

نظر شما
ارسال نظر