نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
1244
-
الف
+

بازیگر سریال «به کجا چنین شتابان» به کرونا مبتلا شد

رسانه ها از مبتلا شدن «بابک حمیدیان» بازیگر سینما و تلویزیون ایران به ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش آی فیلم 2،  «بابک حمیدیان» بازیگر پرآوازه ایرانی که مخاطبان آی فیلم 2 هنرنمایی وی را در سریال«به کجا چنین شتابان» شاهد بودند به کرونا مبتلا شده است.

متاسفانه اخبار منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که  این بازیگر ایرانی احتمالا طی ساعات آینده به دلیل بدتر شدن وضعیت صحی خود در شفاخانه بستری خواهد شد.

«بابک حمیدیان» بازیگر تیاتر و سینمای ایران زاده 9 سنبله (شهریور) 1359 در تهران است.

«حمیدیان» فارغ‌التحصیل رشته نمایش با گرایش طراحی صحنه از دانشگاه آزاد اسلامی است. اولین حضور وی در عرصه سینما در سال 1382 با نقش آفرینی در فلم «قدمگاه» به کارگردانی «محمد مهدی عسگرپور» می باشد. فلمی که در جشنواره فجر ایران موفقیت های خوبی را تجربه کرد و راه را برای حضور فعال تر بابک حمیدیان در عرصه سینما باز کرد.

وی در سالهای بعد حضور پر رنگی را در عرصه سینما تجربه کرد و موفق شد در نقشهای مکمل آثار مهمی از جمله «طبل بزرگ زیر پای چپ» و  «بی پولی» حضور پیدا کند.

این بازیگر سینما و تیاتر در مسیر پیشرفت خود ، تحسین منتقدان را برای بازی در کرکتر منفی فلم  « هیس! دخترها فریاد نمی زنند » برانگیخت و موفق شد نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشن انجمن منتقدان سینمای ایران در سال 1392 شود.

بابک حمیدیان سرانجام در سال 1392 با بازی در فلمهای «چ» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا» و «رستاخیز»  به کارگردانی «احمدرضا درویش» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مرد شد.

«روشنایی‌های شهر»، «حیرانی»، «گذر از رنج‌ها»، «پرده نشین»، «بیمار استاندارد»، «سرزمین کهن» و «شهريار» از مهم ترین آثار تلویزیونی بابک حمیدیان می باشد.

وی همچنین در فلم های سینمایی «روز بلوا»،«مغز استخوان»، «به وقت شام»، «مصادره»، «سرو زیر آب»، «بادیگارد»، «روباه» و «اسب» ایفای نقش کرده است.

م ا 

نظر شما
ارسال نظر