نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
355
-
الف
+

بازگشت جشنواره فلم فجر به برج میلاد

مرکز اصلی نمایش فلم های جشنواره فلم فجر از پردیس سینمایی «چارسو» به برج میلاد تهران تغییر کرد.

به گزارش آی فیلم 2، طبق اعلام مرکز اطلاع‌رسانی جشنواره فلم فجر، مرکز اصلی نمایش فلم ها از پردیس سینمایی «چارسو» به برج میلاد تهران تغییر کرد.

در پی نشست مشترک «محمد خزاعی» رئیس سازمان سینمایی ایران، «امین توکلی‌زاده» معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و «مسعود نقاش زاده» دبیر چهلمین جشنواره فلم فجر خانه جشنواره به برج میلاد برگشت.

«محمد خزاعی» رئیس سازمان سینمایی ایران ضمن تاکید بر لزوم همگرایی مراکز و دستگاه های مختلف فرهنگی در برگزاری باشکوه جشنواره فلم فجر عنوان کرد: فجر ظرفیت بی بدلیل سینمای ایران است. جشنواره فلم فجر گرانیگاه سینمای ایران است و با برگزاری با شکوه این رویداد زمینه‌های لازم برای شکوفایی سینمای ایران فراهم می شود.

«امین توکلی زاده» معاون فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز، ضمن اعلام آمادگی شهرداری برای تامین شرایط مورد نیاز میزبانی و رفع اشکالات اظهار داشت: با همکاری این مجموعه و تعامل با همکاران سازمان در موسسه سینما شهر به زودی موارد مطرح شده برای استانداردهای برگزاری حل می‌شود.

«مسعود نقاش‌زاده» دبیر جشنواره نیز این رویداد را یک اتفاق مهم سینمایی اعلام کرد و گفت: کرونا در دوسال اخیر شرایط را برای سینمای ایران و مدیران فرهنگی بد تلخ کرده است، برخی از امکانات سینمایی در این دوران دچار اختلال شده و نیاز است تمام دستگاه‌ها برای رفع این مورد وارد عمل شوند.

همچنین، در جریان این نشست، مقرر شد همکاری و تعاملات بسیار خوبی بین شهرداری تهران و سازمان برای فعالیت‌های فرهنگی و سینمایی  صورت گیرد.

چهلمین جشنواره فلم فجر ایران از 12 تا 22 دلو(بهمن) سال روان در تهران برگزار خواهد شد.

جشنواره فلم فجر مهمترین رویداد سینمایی ایران و منطقه است که از سال ۱۳۶۱ خورشیدی تاکنون معمولا همه ساله در میانه ماه دلو / بهمن در تهران برگزار می‌گردد. تاکنون ۳۷ دوره از این جشنواره برگزار شده‌ که آخرین آن در سال ۱۳۹۷ بود.

همه ساله فلم سازان برتر ایران، تلاش می کنند آثار خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده نمایند زیرا حضور و رقابت در این جشنواره در سرنوشت فلم هایشان تاثیر به سزایی دارد. 

تجربه های سینمایی نشان داده فلم هایی که توانسته اند توجهات منتقدان و مردم را در جشنواره فیلم فجر به خود معطوف کنند، موفقیت بی نظیری در اکران و فروش خواهند داشت.

به بیان دیگر این جشنواره، مجالی برای رقابت حرفوی بین سینماگران ایران است و تبعا باعث شده سینمای ایران همواره در تولید آثار فاخر در جهان پیشگام باشد.

ع ا

نظر شما
ارسال نظر