نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
1737
-
الف
+

نماینده کوریای جنوبی برای اسکار 2021 معرفی شد

در این خبر از فلم های راه یافته به بخش نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار باخبر می شوید.

به گزارش آی فیلم2، فلم «مردی که کنار ایستاده» ساخته «وو مین-هو» به عنوان نماینده سینمای کوریای جنوبی در بخش بهترین فلم بین المللی (فیلم غیرانگلیسی زبان) نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب شد. 

این فلم که بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده است در آن «لی بونگ-هو»، «لی سانگ-مین»، «کاک دو-وون» و «لی هی-جون» در نقش مقامات رده بالای دولت کوریای جنوبی و سازمان اطلاعات و جاسوسی این کشور بازی کرده اند و به ماجرای ترور «پارک چونگ-هی» رئیس جمهور این کشور در سال ۱۹۷۹ می پردازد. 

به نقل از ایسنا، سینمای کوریای جنوبی سال گذشته به موفقیت تاریخی دست یافت و توانست برای نخستین بار جایزه اسکار بهترین فلم بین المللی را با فلم «انگل» ساخته «بونگ جون هو» کسب کند. همچنین فلم «اَنگل» اولین فلم تاریخ جوایز سینمایی اسکار نام گرفت که همزمان جایزه اسکار بهترین فلم و بهترین فلم غیرانگلیسی زبان را کسب می کند.

پیش از این کشورهایی چون لهستان فلم «هرگز دوباره برف نمی‌بارد» اثر «مالگوژاتا شوموفسکا»، سوئیس فلم «خواهر کوچک من» به کارگردانی مشترک «استفنی شوات» و «ورونیک ریموند»،   ساحل عاج (شب پادشاهان)، بوتان (لونانا) و بوسنی و هرزگوین (کو وادیس آیدا)، اوکراین (آتلانتیس) به کارگردانی «ولنتین واسیانوویچ»، لوکزامبورگ (قصه رودخانه) ساخته «جولی شرول»، الجزایر (هیلیوبولیس) به کارگردانی «جعفر قاسم» و سنگاپور (فصل خیس) ساخته «آنتونی چن» نمایندگان خود را برای اسکار ۲۰۲۱ انتخاب کرده اند. 

سال گذشته  ۹۳ کشور در رقابت شاخه اسکار بین المللی حضور داشتند که در نهایت فلم «اَنگل» ساخته «بونگ جون هو» از کوریای جنوبی موفق به کسب جایزه شد. 

آخرین مهلت معرفی فلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ روز اول دسمبر (۱۱ ماه قوس) اعلام شده است.

فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ حوت) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ ثور ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد. 

نظر شما
ارسال نظر